REBTEK
Rusya Ekonomi Bilim ve Teknoloji Derneği
banner+web.JPG

HABERLER

REBTEK

Hürriyet: Gelibolulu Beyaz Ruslar

REBTEK Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Türkiye Akademik İlişkiler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Vedat Çalışkan’ın araştırması, çok az bilinen bir tarihi gerçeğe ışık tuttu. Onsekiz Mart Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Vedat Çalışkan, Rusya’daki Bolşevik ihtilalinden kaçıp Gelibolu’ya sığınan 30 bin Rus’un izini sürdü.

Read More
Tataristan Cumhurbaşkanlığı Ziyareti

8 ve 11 Ağustos 2018 tarihleri arasında REBTEK Denetim Kurulu Üyesi ve Endüstriyel İlişkiler Komisyonu Başkanı Kalyon Holding İş Geliştirme Yöneticisi Salih Levent Kaçar, Gürsoy Grup ve Tanrıverdi Holding'in üst düzey yöneticileri Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'a ziyaret gerçekleştirdiler.

Read More
Rusya-Türkiye işbirliği için Çanakkale’de dostluk köprüsünün temelleri atıldı

Konferans etkinliği, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi himayesinde Çanakkale-Tübingen Troia Vakfı ile REBTEK (Rusya Ekonomi Bilim ve Teknoloji Derneği)’in katkılarıyla, kent içindeki Korfmann Kütüphanesinde gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını Rusya İstanbul Başkonsolosu Andrey Podyelışev yaptı.

Read More
Beyaz Rusların Gelibolu Gurbetinin 100. Yılına Doğru Konferans

20 Kasım 2017 Pazartesi günü saat 17:00’de Çanakkale’de “Beyaz Rusların Gelibolu Gurbetinin 100. Yılına Doğru” konulu konferans REBTEK Rusya Akademik İlişkiler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Aydın İbrahimov ve REBTEK Türkiye Akademik İlişkiler Komisyonu Başkanı Doç. Dr. Vedat Çalışkan tarafından düzenlenecektir.

Read More
'Yakında Türkiye’den Rusya’ya 1, Rusya’dan Türkiye’ye de 5 milyon turist gelebilir'

REBTEK Turizm Komisyonu Başkanı PRONTOTOUR Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ali Onaran Rusya-Türkiye turizm stratejileri ve ilişkileri ile ilgili SPUTNIK NEWS medya kuruluşuna önemli değerlendirmelerde bulundu. Önümüzdeki süreçte PRONTOTOUR Rusya-Türkiye turizm sektöründe kurumsal yapısı ve profesyonel kadrosu ile birlikte aktif rol üslenecektir. 

Read More
‘Rusya’nın lojistik sektörü yabancı firmalar için sınırsız fırsatlar sunuyor’

REBTEK Lojistik Komisiyonu Başkanı ATA FREIGHT Endüstriyel Projeler Müdürü Feyza Ercengiz Rusya-Türkiye lojistik sektörü ile ilgili SPUTNIK NEWS medya kuruluşuna önemli açıklamalarda bulundu. ATA FREIGHT REBTEK Kurumsal üyesi olarak Rus-Türk ilişkilerinde aktif olarak rol almaktadır.

Read More
Enerji Piyasasında Uygulanan Maktu İdari Para Cezaları Anayasaya Aykırı mı, Değil mi?

Enerji Hukuku Araştırma Enstitüsü Başkanı Av. Süleyman Boşça Gazete Enerji için yazdı.
Anayasa Mahkemesinin regülatif idari para cezaları hakkında birbirine yakın sayılacak tarihte vermiş olduğu iki farklı karar, enerji piyasası kanunlarında düzenlenen ve EPDK tarafından uygulanan maktu idari para cezaları hakkında yeni bir tartışmayı gündeme getirdi.

Read More
REBTEK Başkanı TV24'ye özel açıklamalarda bulundu

"Avrasya'nın en önemli iki aktörü var. Bunlardan birisi Rusya Federasyonu diğer Türkiye Cumhuriyeti'dir. Son on beş yılda Rusya Federasyonu'yla Türkiye arasındaki ilişkilerimizi Sayın Başkan Erdoğan kendi üslupluyla kendi tekniğiyle geliştirdi. 21. yüzyılda Başkan Erdoğan'la birlikte Rusya Federasyonu arasındaki ilişkilerimiz yeni bir döneme girecektir. Ben bunu Mart ayını 2017 çok önemsiyorum. Nükleer alanında enerji sektöründe Türkiye küresel anlamda ve global anlamda kendi ağırlını koyacaktır."

Read More