REBTEK
Rusya Ekonomi Bilim ve Teknoloji Derneği
banner+web.JPG

HABERLER

REBTEK

Tataristan Cumhurbaşkanlığı Ziyareti

8 ve 11 Ağustos 2018 tarihleri arasında REBTEK Denetim Kurulu Üyesi ve Endüstriyel İlişkiler Komisyonu Başkanı Kalyon Holding İş Geliştirme Yöneticisi Salih Levent Kaçar, Gürsoy Grup ve Tanrıverdi Holding'in üst düzey yöneticileri Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'a ziyaret gerçekleştirdiler.

Ziyaret çerçevesinde Tataristan Yatırım Geliştirme Ajansı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ve İnşaat, Mimarlık, Konut ve Toplum Hizmetleri Bakanlığı temsilcileri ile görüşmeler yapıldı. Ayrıca Tataristan Cumhurbaşkanı Sayın Rustam Minnikhanov ile görüşmelerde bulundular. 9 Ağustos 2018 tarihinde Laishevsky bölgesini Laishevsky bölgesi Başkanı Mikhail Afanasyev ve Tataristan Cumhuriyeti Turizm Komitesi Başkanı Sergey Ivanov katılımıyla ziyaret ettiler. Türk yatırımcılar tarafından Stolbişçe'de bulunan "Smart City" araziyi incelendi ve İstanbul'daki İsfanbul parkı gibi bir tema parkının yapım projesinin uygulanması için bir platform olarak görüldü. Laishevsky bölgesi temsilcisi tarafından Türk yatırımcılara bu bölge potansiyeli ilişkin

“Aeroexpress” demiryolu hattının, Kazan uluslararası havalimanın, Rusya Posta Teşkilatı’nın lojistik merkezinin, Kazan-Orenburg karayolunun, Kazan başkentinin veya yapım aşamasında olan yeni fuar merkezinin “Kazan Expo” yakın konumu ve diğer avantajları açıklandı.

Kaynak: